Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye kocaış, cihan üzerinde mukannen alanlarda ülkemizi söz gelişi etmesiyle öne çıhun bir Fen Adamı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak tenha başına öne çıhun en koskocaman oranda ilaç muhtevaerik patentinin hak sahibidir. Bu zamana kadar yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu koskocaman adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çdüzenışmak istediği alanı büyütmek isteyen Alkoçlar, vasatğı Metehan Yeşil ile omuz omuza kurmuş oldukları Ar-Ge isminde izlenceın umumi başbuğıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakılırsa insanoğlunun marifet dağarcığının yanı sıra farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çdüzenışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistematik bir yapay zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Tek Ar-Ge projesiyle yaşamak istemeyen serarı anlamında ülkesini ötümlü söz gelişi fail Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı berat servuruları ile bile meşhurdur. 143 tane servurulmuş ve 280’den çokça beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin yanı sıra ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca ivedili vüruten olaylarda hızlı sonuç düzenınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Abdübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Fen Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu marifet insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle omuz omuza tekrar bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Yerında artık reel bir spesiyalist olmasıyla omuz omuza kimsenin ayrım edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda koskocaman bir öneme iye olan Alkoçlar, Dünya çapında arz edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk misil güruhlen flavonol glikozit esaslı geçmek üzere antiviral birlikteşenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Gıda, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu birlikteşke tam olarak 21 kıta bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise avam arasında en çok berat servurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Fen Adamı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çdüzenışmalarla insanlık tarihine faydasını hiç sakat etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı kuruluşsı sayesinde güzel medarımaişetlere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü payanlar elde etse birlikte katiyen çdüzenışmalarından vazgeçmemiş ötümlü olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle amansız hastalık terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez omuz omuza geçmek üzere tedavi yuğrunda vüruttirdiği birlikteşkeleri keşfederek insanlık tarihine koskocaman bir lütufı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde dayanıklı bilinmese bile temelı ömre bedel molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek bayılmak icabında PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan meşakkatlilü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Tek bilinen şeylerin üzerinde çdüzenışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çdüzenışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çdüzenışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde mevcut birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu aha bile muvaffakiyetlı olmuştur. Tek kötü (cephe el) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile elan sonrasında ise 25’e doğru ülkede ruhsatnameı münfailtır. Umum çdüzenışmalarına tam odak çdüzenışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten bile muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar salt Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde bile birokkalı şirketin ortaklık ve müessis kadrosunda arz almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Partner Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli başbuğıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve envestisman ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli başbuğıdır.
şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Başbuğ El ulağısıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isminde bir Eczanenin Yönetim Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve vüruttirdiği onlarca birlikteşkenin yanı sıra insanoğluna yarayacak medarımaişetler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle muhtıra hayatta cepheıkların geçmesi muhtevain mukannen bir çağı beklesek birlikte kimiları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem bile muhtevaerisinden zahmetsiz bir biçimde tedavi edebilmek muhtevain bu kullanılıyor. üste eşeysel medarımaişetlev bozukluğunu da tedavi etmek muhtevain kullanılmaktadır. Tek bununla kalmamış tehlikee karşı dirençli ve meşakkatlilü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde berat servurularının 2000 adetine doğruın hak sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı medarımaişetleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çdüzenışsalar da Alkoçlar her çağ kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun mevkut kapanmalara ve içtimai hayattan ırak zaruri soy istirahatlarine sunulan artan cihan toplumlarında birokkalı alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir şiddet kazanmış durumda.

Mevzuyla ilişkin görüşünü bildirme fail Spektral Holding Yönetim Müesses Eşbaşbuğı Erdal Can Alkoçlar bu devre ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle zatî bilişim ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce lazım ilaç, lazım mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık ilişkin sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine kuruluşlabilecek en mevsuk katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Fen Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine koskocaman miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna emsal çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da koskocaman vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin müessis vasatğıdır ve aynı zamanda başbuğıdır. Ülkemizde arz alan vesair marifet adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok koskocaman bir oranda farmasötik birlikteeğlenceli patentinin hak sahibi olması ve servurusunu ilk fail nefer olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı antreimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın kök yalnızçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle amansız hastalık alanında çdüzenışmalarını ötümlü enlileterek ötümlü faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birokkalı sefer Türkiye Senenin Fen Adamı ödülüne layık görülmüştür. Tek ülkemizde bileğil habitat dışında kısaca global anlamda da birokkalı ödülleri alarak bulduğu farklı önlemların karşıtlığını almıştır. Ortağı olan Metehan Yeşil ile omuz omuza güzel medarımaişetlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çdüzenışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz muhtevain yararlı olmasını düşündüğü önlemlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı medarımaişete yarayacak önlemları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabilinden bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabilinden kavramlar birokkalı farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken emsal faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye serladı.

Ülkemizde çalışma gösteren ve bu alanda çdüzenışmaları mevcut Spektral Yatırım Bankası Eş Başbuğı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ulanmış kadir yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik alanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok doğru zamanda ülkenin doğusunda arz alan bir kızıl sahası ile omuz omuza serlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki eder bileğmedarımaişetikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun sabit kadir yahut miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Yatırım Bankası Başbuğ Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Tabur’a yayımcı metal ruhsatları ile katkısızlanabileceğine nazarıitibar çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Tabur metal ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal alt kuruluşsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilişkin bile marifet veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni hak modülü(staking) projemize sürekliî teminat olarak medarımaişettiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon ekü değerinde bir yol teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Ifade No.ab ve 18.06.2020 yayın tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası geçmek üzere iki endüstriyel hammadde metal sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan kırlı açıklamada mezheplerine arz maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye koskocaman ulanmış kadir sağlama potansiyeline iye olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve seda yalıtımı gerekli olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çekicilikını gerçekleştirdiğimiz pomza metal sahasının ise saf malzeme kuruluşsındaki fosluklar sayesinde erdemli derecede ısı ve seda yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan erdemli oranlarda izolasyon katkısızlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt yer planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili metal sahalarının vasat vadede CRIRSCO kriterlerine mutabık rezerv saptama raporları düzenlenerek bölüt yerı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada arz alan ilimlara bakılırsa başkaca, TBY Holding sabık ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar gözetiminde Alman Dirlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar