Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza ötümlü giriş karşılayıcı ve izleme fail biriyseniz, örneğin 2 devir önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çtuzakındığını belirleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çtuzakındı demeden önce son bir denetleme bile arkadaş, kardeş ya da hesabı izleme fail yakınlarımızdan denetleme sağlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere izleme ettiği kişmüterakki gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler ekseriya kullanıcı adınızı bileğnöbettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız derunin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çtuzakışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çtuzakındı ise bunun kellelıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Titiz bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde mevki alan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çtuzakınabilir.
Izlemçi arttırmak derunin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseriya Instagram irtibatsı istediği derunin şifrenizi tuzakırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir koca şifrenizi çgidermek derunin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çtuzakınan bir müşterimize mütecaviz “DM” ile ulaşıp, izlemeçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun derunin bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişçok farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çtuzakınan Instagram Hesabı Nite Sonuç Alınır?
Instagram hesabı çtuzakınan ya da hacklenen kişiler derunin ne günah ki çok aşkın racon bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok aşkın payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çtuzakındı” diye aslında değişik kişilerin hesabını çalmaya çtuzakışan kişilerin olması.

1.Muamele: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama irtibatsı almaya çtuzakışın. Eğer şifre sıfırlama irtibatsı gelirse derhal şifreyi bileğnöbettirin ve takkadak peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Muamele: Instagram hesabınız çtuzakındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram tutum şifreniz bileğnöbettiğinde veya kullanıcı adınız bileğnöbettiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi tuzakırsınız. Instagram hesabını çalan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati bileğnöbettirirler. Instagram tarafından geldiğine emniyetli başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğnöbettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğnöbettiren sen bileğilsen, hesabını güvene tuzak” ya da bazı “bileğnöbetikliği gelişememiş tuzak” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız lakin ekseriya saldırganlar e-posta adresini bileğnöbettirdiği derunin sizde bu ekran çıkmaz ve kazık olarak “emniyet kodu tuzak” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?