Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Yârenlik” mealına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece bili aktarımı kucakin bileğil, aynı zamanda meze kucakin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir suni ad kullanarak (nickname) sohbet edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç teşhismadığınız ölçüsüz biriyle mimarilabildiği kabilinden antrparantez teşhisdığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri vasıtasıyla mimarilabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız yahut teşhismadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve sohbet ika için kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri çoğu kez programlama dilleri kullanılarak yahut amade scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş salgılamak kucakin sadece nickname (suni insan) yazmak yeterli olurken kimilarındaysa sohbete kellelamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları ortada pop olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine kellelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla yetişek açıklık cebinünü kullanarak sadece alfabelı, alfabelı ve hayallü, ünlü ve hayallü kabilinden tercihe bandajlı olarak sohbet etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en pop olanı kısa müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde entelekt mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir başka pop chat yetişek olan ve internetin söylence mukayyetmlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet